Szkolny Klub Wolontariatu w Kwiatonowicach, którego opiekunem jest p. Anna Stępień, zrzesza uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kwiatonowicach. Nasi wolontariusze chętnie biorą udział w licznych akcjach na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

W ramach działalności klubu organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych.

Praca wolontariuszy w Szkolnym Klubie Wolontariatu stwarza każdemu młodemu człowiekowi: szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

Szkolny Klub Wolontariusza podejmuje działania cykliczne i działania jednorazowe, które odpowiadają na zapotrzebowanie lokalnej społeczności, oraz bierze udział w akcjach ogólnopolskich:

- Szlachetna Paczka,

- akcja charytatywna „Serce – Sercu”,

- kiermasze bożonarodzeniowe oraz wielkanocne,

- udział w „ Marszu Żonkilowym”,

- Spartakiada Odób Niepełnosprawnych oraz Spartakiada Wolontariuszy.

Ponadto w  szkole prowadzone są liczne zbiórki i akcje, mające na celu zgromadzenie funduszy na pomoc potrzebującym oraz chorym.

 

Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zapraszamy do współpracy!

GALA WOLONTARIATU 2018

 

5 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu, w szczególny sposób doceniamy wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, umiejętności i niejednokrotnie własne życie osobiste na rzecz osób potrzebujących.

Na zaproszenie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach oraz Kwiatonowickiego Stowarzyszenia "HOMINI" przybyło kilkuset młodych wolontariuszy, w tym również wolontariusze działający na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kwiatonowicach. 

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na "Anioła Wolontariatu 2018" oraz wręczono nagrody i wyróżnienia dla kół wolontariatu z całego powiatu. 

Wśród gości tego wyjątkowego spotkania byli m.in. starosta gorlicki Maria Gubała, wicestarosta Stanisław Kaszyk, burmistrz Gorlic Rafał Kukla, wójt gminy Gorlice Jan Przybylski, wójt gminy Ropa Karol Górski, dyrektorzy instytucji i placówek oświatowych. Podczas gali padło wiele ciepłych słów, podziękowań i gratulacji.

XIX EDYCJA "GÓRA GROSZA"

Nasza Szkoła wspólnie z naszymi najmłodszymi "wolontariuszami" (przedszkolakami) kolejny raz włączyła się w pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Wspólnie udało nam się zebrać 998zł. 
Wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom, ludziom dobrego serca dziękujemy za wsparcie!!!


Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

AKCJA CHARYTATYWNA "SERCE - SERCU"

Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas angażuje się w przeróżne akcje, dzięki którym możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, po raz kolejny mieli okazję włączyć się w wyjątkową akcję pod hasłem „Serce Sercu” organizowaną przez Fundację Sądecką. Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w pomoc najuboższym, dyżurując przy koszach rozstawionych w wybranym sklepie, rozdając ulotki oraz zachęcając wszystkich do pomocy najbardziej potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji kupując produkty oraz wolontariuszom biorącym udział w zbiórce: Martynie Machowskiej (kl.IIIG), Aleksandrze Poznańskiej (kl.IIIG), Aleksandrze Pierz (kl.IIIG), Natalii Róż (kl.IIIG), Kacprowi Kijkowi (kl.IIIG), Miłoszowi Trajdosowi (kl.IIIG), Adrianowi Firszt (kl.IIIG), Dawidowi Dykij (kl.IIIG).  Zebrane środki przekazaliśmy osobom najbardziej potrzebującym w naszym najbliższym środowisku.

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami