Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce z uczniami klasy III przez p. Beatę Fiegę.

Gdy coś nam dolega, sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania. Dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy się optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Na zajęciach omawiamy następujące zagadnienia:

 Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy?

1.    Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!

2.    Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!

3.    Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!

4.    Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

5.    Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!

6.    Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!

7.    Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych!

8.    Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!

9.     Marzenia - wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!

Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

Realizacja programu przyczynia się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną.

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami